© toudy 2004
   Obrázok-náhľad
   
  Štvrtok, 25. Apríl 2024
Sviatok má Marek
Offroad Adventure Romania 2014

Offroad Adventure Romania 2014, Vatra Dornei 10-17.6.2014

A aké sme mali počasie?
živá kamera... počasie

Zostava: Diesel (Jeep GCH), Paťo+Miro (LRD2), Toudy (TLC J120)+ Medveď, Holanďan (TLC J75), Pivty+Maja (LRD1)

Plán sme pripravili ešte doma. Je to modufikácia už jednej z trás, ktorú sme dali tentokrát v protismere. Pridali sme aj nové trasy a nové ciele.
Prvú noc sme zakempovali na kránej čerstvo mokrej privátnej lúke pri vodnej nádrži Lacul Colibita. Zanedlho prišiel aj majiteľ pozemku s lesákom. V pohode sme sa pobavili a dohodli na podmienkach. Samé privátne vstupy k nádrži a chatky hovorili samé za seba.
Drúhž deň sme začali s trasou smer Piatra Fântânele->Vatra Dornei->Şaru Dornei. A tu v prvom lesnom prológu sa stal prý vážny úraz. Strom (N47.271161°,E25.412005°) odolával do poslednej chvíle a odnieslo si to PAťove koleno. Tento masaker motorovou pílou je zdokumentovaný tu. Bolo to vážne, no Paťo sa rozhodol, že ideme ďalej. Od tejto chvíle ako spolujazdec. Mitfahrer Miro sa stal kapitánom LRD2. Ďalej sme pokračovali okolo Manastirea Piatra Taieturii Panaci-Suceava ku kempu č.2. Túto trasu sme už išli v roku 2009, no teraz v protismere.
Tretí deň nám opäť počasie prialo. Hneď z rána sme dali aj lesík s Ľubošovími stromami (N47.211247°, E25.537297°).
Ďalší deň sme začali okolo Lânga Borca s následným prejazdom cez civilizíciu Borca->Pietroasa->Lunca->Cotârgaşi->Holda->Tarniţa. Večer sme dali mega vatru.
Predposledný deň sme vyrazili smer Holda-Crucea-Chiril po zabudnutej ceste 175A 'Drum partial asfaltat catre Schitul Rarau' so zaujímavými prekážkami ako 'Colosulmaxi din drum' až na úplne novú asfaltku 175B. Tu by prišli na svoje drifteri, resp. jazdci do vrchu. Krásne vracáky....no treba vidieť. O krásne scenérie (aj nehnuteľnosti ako Cabana Rarau) nebola núdza ako napr. 'Rarau Pietrele Doamnei Piatra Soimului'. V Pojorâta sme natankovali a pokrčovali a vo Valea Putnei sme chceli prejst cez horu na druhú stranu. Tu sme sa zamotali a hviezdy nepriali našim trasám. Najprv sme skončili v lesnom závode, potom v nádhernej húščine a nakoniec pri chovných rybníkoch 'Pastravaria Valea Putnei'. Nevadí, život je sviňa a tak sme išli inou cestou. Nakoniec pri 'Popas la Pasul Mestecanis' (1085m.n.m) sme odbočili do lesa, smer 'Stana Bucovina'. Odtiaľ sme pokračovali lesnou cestou-troška zanedbanou až k peknému výmolu. Výmol bol na ľavobok auta. Nahádzali sme tam haluze, konáre a všeliakú drevnú háveď. Trebalo dávať pozor na ľavý zadný bok auta kvôli veľkému kameňu. O navádzanie sa postarali odborníci z nášho zájazdu. Zakempovali sme v starej bani (N47.417682°, E25.333597°) kde sa ťažila surovina (Fe?), ktorú aj následne spracovávali v peciach. To už bolo ale veľmi dávno.
Na záver expedície (Iacobeni) sme čo to pojazdili a bolo to v skutku zaujímavé 'Muntii Suhardului - Valea Scorusului (cota 1517 m)' do Valea Stânei. Výjazd cez kamenistý potok (N47.514045°, E25.112387°) a nakoniec prerazenie 'cesty, tzv. diaľnice' cez lesnú húšťinu (N47.521011°, E25.110868°). Cestou sme míňali aj bačov 'kolotoč' umocneným pohľadom na vrch Omul-Suhard a aj obrazom na zabitú priklincovanú vranu pri salaši (1756m.n.m) a tiež s prekrásnym výhľadom na krajinu. Nasledovala jazda po zaujímavej a otravnej ceste 17D (bola by výborná ako RS na rally...) s výhľadom na 'Pasul Rotunda, Munţii Rodnei' smer Carlibaba->Gura Lalei->Şesuri popri 'Biserica Ortodoxa Pasul Prislop, Maramures' ->Staţiunea Borşa->Borşa->Moisei->Sighetu Marmaţiei a koniec v obľúbenom kempe nad obcou Remeţi.

Offroad Adventure Romania 2014

 Lacul Colibita tabuľa kôň
Ľubošov strom Ľubošov strom
Ľubošov strom mega vatra ve%lký balvan ve%lký balvan ve%lký balvan
výmoľ výmoľ výmoľ výmoľ
výmoľ výmoľ výmoľ bačov kolotoč vrana krátky no pekný potok s kameňmi
hľadanie diaľnice hľadanie diaľnice hľadanie diaľnice hľadanie diaľnice hľadanie diaľnice hľadanie diaľnice
hľadanie diaľnice hľadanie diaľnice hľadanie diaľnice hľadanie diaľnice hľadanie diaľnice-pílenie pňa pod autom hľadanie diaľnice
hľadanie diaľnice