© toudy 2004
   Obrázok-náhľad
   
  Štvrtok, 25. Apríl 2024
Sviatok má Marek
OFF Road Látky-Hriňová

OFF Road Látky, júl 2004  

Víkend 10.7.2004 som ja s partiou Michal+Inesa+dcéra, Vlado a Martin+Monika strávil nádherný offroad výlet v prekrásnom prostredí Hriňovej a okolia. 

Zostava: Nissan Pick Up, Toyota LC120, 2xNissan Patrol. 

Ubytovanie: v Horskom centre Thorma Relax tel.:045/5376329, 0907/870191 (kontakt poskytla Zuzana Triznová-Oxana), 850Sk/5osôb/noc bez stravy. Strava 60Sk-raňajky, 85Sk-večera. No nekúp to!

Strava: v Horskom centre Thorma Relax

Itinerár:

1. deň-Zraz v sobotu 10.07.2004 na poludnie N 48° 37 06,5   E 019° 11 15,0

Celé stretnutie inicioval Martin zadaním GPS súradníc stretnutia. Martin s Vojtom nás chceli troška vyskúšať alebo potrápiť, presne neviem čo z toho. My (Toudy a Michal) sme to však vzládli, síce so cca. 40min. meškaním, ktoré bolo zapríčinené blúdením v lesnom poraste. Totiž, my sme ráno (ešte večer sme si naplánovali waypointy na GPS) vyštartovali z Látok na Polinaky, Drahovú a Jaseninku. To všetko po lesných cestách, Pri Polinakch sme najprv zle odbočili, skončili sme v lese kde nebolo východiska. Cesta do lesa bola doslova a dopísmena na šírku auto s vyjazdenými koľajami. Vyhýbací manéver nebolo možné urobiť. Les bol zradný, zatočili sme sa tam. Nakoniec rozhodnutie padlo vrátiť sa naspäť a skúsiť inú trasu. Bol to dobrý nápad. Po chvíli nás to zaviedlo mimo naplánovaného bodu a tak Michal sa vzhostil úlohy hľadača cesty. Zakrátko ju našiel, trebalo preraziť cez čučoriedkovú stráň a bolo to. Onedlho nás dorazil pohľad na odparkovaný Citroën BX a neskôr aj Škodu 100. Cesta bola fajn zarastená práve jej nepoužívaním. Preladením sa na CB 18 nás Martin s Vojtom počúvali ako brázdime po stráňach na ktorých sa pásli aj kravy. Smiech ich zachvíľu prešiel keď sme sa objavili pred bránou. Opekali sme to nejaké mäsko a po dobrej poživeni sme pokračovali druhou etapou. To už všetky štyri autá.

Druhá etapa začínala dosť pozvolna. Po pár km to prišlo, terén ako vyšitý pre nás. Škoda, ze nepršalo ako predpovedali. Bolo by to oveľa zaujímavejšie. Presne to čo sme chceli. Stupák s kameňmi, popadané kmene stromov a občas neprejazdná cesta. To vyžadovalo odstránenie drevených porastov aby sme mohli pokračovať ďalej. Celková dĺžka trasy bola cca. 20km. Záver, ako ináč, tradične patril vyšanteniu sa v potoku.

Dobrá večera v Pizzerii v Hriňovej spravila svoje. Obžerstvo mám rád, priam ho zbožňujem.

Off Road Látky
Pekná príroda Quarteto mušketierov Quarteto mušketierov cesta
Zápis do knihy návštev na kopci...1163mnm Zápis do knihy návštev na kopci...1163mnm Zápis do knihy návštev na kopci...1163mnm Zápis do knihy návštev na kopci...1163mnm
Zápis do knihy návštev na kopci...1163mnm Zápis do knihy návštev na kopci...1163mnm a cik pauza cesta lesná cesta
lesná cesta lesná cesta lazy lazy
konečne zaujímavý terén konečne zaujímavý terén konečne zaujímavý terén konečne zaujímavý terén
odpratávanie stromu cik pauza cik pauza konečne zaujímavý terén
konečne zaujímavý terén lesná cesta s čučoriedkami čučoriedkové hody Quarteto mušketierov
Quarteto mušketierov horizont lazov horizont lazov konečne zaujímavý terén
blbnutie v potoku blbnutie v potoku blbnutie v potoku blbnutie v potoku
blbnutie v potoku blbnutie v potoku blbnutie v potoku blbnutie v potoku
blbnutie v potoku blbnutie v potoku blbnutie v potoku blbnutie v potoku
blbnutie v potoku
Quarteto mušketierov Quarteto mušketierov Quarteto mušketierov

Kto to chce skúsiť trasu, tu sú dáta pre GPS.