© toudy 2004
   Obrázok-náhľad
   
  Štvrtok, 25. Apríl 2024
Sviatok má Marek
Kremnica a okolie

Kremnica, september 2004

Víkend 10.9.-12.9.2004 sme sa zamerali na spoznanie necestičiek v okolí Kremnice.

Zostava: Nissan Pick Up a Toyota LC120 

Ubytovanie: v penzióne Soler aj s raňajkami

Strava: večere v miestnych reštikách (v niektorých varia len do 21:00)

Penzión bol fajn, vedeli sme kam ideme, totiž Palo má Jimnyho a ako sám hovoril, že nás niekde zoberie. Malý Jimny, no šikovný...do budúcna to bude xcieť pneu aspoň typu A/T ak nie M/T. Jeho doterajšie cestné sliky dostali v teréne zabrať.

Deň prvý: Po fajn raňajkách sme spolu s Palom išli pozrieť ťažobné miesta v Kremnici. Nádhera, no nexcel by som sa vŕtať v zemi. Odtiaľ nasledovala trasa cez Remetu do Handlovej a potom opäť cez potok cestou zarastenou (takých 100m sme sa museli presekávať zanedbanou cestou) na miestny kopec, ďalej cez Kopernicu na Veľký háj (prekrásne jazierko) a do Dolnej Vsi. Cesta na jazierko bola prašná, to znamená, že po daždi by sme sa tu určite navijákovali. Stromy sú naščastie všade-no problem. Jeden úsek bola cesta v tvare V, kde za mokra...to bude zábavka. Pri jazierku sme si dali pauzu, dumajúc čo tu tak mládež po nociach robí. Prístupnosť k nemu: za sucha aj osobákom, za mokra jedine niečím s pohonom 4x4 s pneu M/T. S BoBom som dal malú exhibíciu v lese. Odtiaľ po strmej ceste do Dolnej Vsi.

Deň druhý: výstup na Skalku 1232mnm (nie po asfaltke) cez Krahule okolo vykrývača po červenej značke. Cesta bola prašná, no po daždi jedna báseň. Sem tam sme aj čo-to pofotili, ten výhľad bol fantastický. Prišli sme až na Králiky a odtiaľ do BB.

Kremnica
Kremnica-mesto-bývalé ťažobné pohorie Králiky-vysielač Potok v Hriňovej Potok v Hriňovej
Pohľad z Králikov na BB Pohľad z Králikov na BB-ťažobná zvážnica Planina nad Hriňovou Pohľad z Králikov na ťažobnú cestu
Trabant s navijákom Trabant s navijákom Remeta Remeta
Remeta Zjazd do Dolnej Vsi Zjazd do Dolnej Vsi Najprv výjazd a potom zjazd z lesnej cesty...pekný stupák/klesák

Upútavka: Ani krepieho medveďa sme nevideli.

Všetky trasy sú zaznamenané pomocou GPS a keď sa počasie náležite pokazí určite sem prídeme.

Aj video som daákô natočil-ako WMV súborSúbor na stiahnutie.