© toudy 2004
   Obrázok-náhľad
   
  Štvrtok, 25. Apríl 2024
Sviatok má Marek
Vinohrady nad Váhom

Vinohrady nad Váhom 2 a Skačany (PE), marec 2005

V predĺžený víkend 25.3.2005 sme sa zamerali na ešte bližšie spoznanie necestičiek v okolí Vinohradov nad Váhom.

Zostava: Cherokee, Nissan Pick Up, Patrol krátky

V podstate išlo o free-trial. Na zahriatie sme išli na bývalú motokrosovú dráhu. Trasu vyberal Igor. Boli to však náhodné necesty, t.j. nikto pred tým tade nešiel. Skrátka ideme tadeto a uvidíme pokiaľ a hlavne kam výdeme. Niektoré úseky boli na prvý pohľad mimo "rozumu" avšak naša technika to zvládla. Škoda, že Fero nás čoskoro opustil (urobil však dobre, lebo bez M/T by to bolo doslova trápenie). Fero prekvapil však novým zadným pevnostným nárazníkom aj s U hákmi (veľmi vydarená kópia)-pekná práca.

Mňa osobne prekvapil Pick Up. Kvôli dĺžke som si myslel, že to prejdem. A prešiel som.

Vinohrady nad Váhom
Toudy ide dole brehom Igor ide hore brehom Igor ide hore brehom Ferov nový zadný pevnostný nárazník

 V sobotu 26.3.2005 sme sa išli len tak do lesa v okolí Skačan (PE). 

Zostava: Nissan Pick Up, Patrol krátky

Igor poznal nejakú cestu, ktorá končila ako slepá. Najzaujímavejšie bolo stúpanie cez rozmočený les (celú noc pršalo) po ceste ktorá bola pokrytá listamy. Pod listami samozrejme blato. Navijáky a M/T boli samoška. Vyťahovanie pomocou navijákov bolo niekoľko krát (2x každý) počas úseku dlhého asi 60m. Ostatné pasáže sa dali bez navijákov. Cesta smerom naspäť bola opäť zaujímavá, v pohode 1R.

Ako ďalšiu trasu sme išli smerom...(nemali sme GPS takže neviem) cez nejakú lúku a opäť do lesa. Lúka bola rozmočený stupák po ktorom nasledoval les. Navijáky boli opäť v akcii. Lesný výlet sme predčasne zakončili kurióznou (avšak v lese asi bežnou) poruchou. Igor prešiel cez drevo tak nešťastne, ze sa mu zapichlo medzi disk a pneumatiku, pamaly to fučalo. To najlepšie však na koniec. Pri výmene kolesa sa Igor priznal, že nemá zdvihák a kľúč na koleso. Fú? Nepripravený, pätorka. Našťastie tieto veci som mal ja. Foto a video z tejto akcie žiaľ nie sú. Nakoniec sme vyšli pri Dolných Vesteniciach. Od blata sme boli zasratí ako dobytok.
P.S. Očista auta vydala plný fúrik kvalitného blata.

Kačany-Dolné Vestenice-mapa
Skačany-Dolné Vestenice Skačany-Dolné Vestenice